07.45 uur
Uw gastvrije chauffeur staat voor u gereed met een comfortabele touringcar in
Poortugaal, Albrandswaardsedijk en Rotterdam, P+R Capelsebrug. U heeft een bevestiging ontvangen met het door u gekozen opstappunt. U heeft de gelegenheid om de bagage in te laden en plaats te nemen in de touringcar.
08.00 uur
Uw chauffeur verwelkomt iedereen en we vertrekken. We rijden volgens de rij- en rusttijdenwet en zullen daarom tussendoor een stop maken.
Onderweg geniet u van een kopje koffie/thee met gevulde koek in de touringcar.
14.00 uur
Aankomst in Bremen, waar we gezamenlijk inchecken in het hotel. U heeft een bevestiging ontvangen met de door u gekozen kamer.
15.00 uur
Er staan Engelstalige gidsen voor u klaar voor het hotel om u mee te nemen op een stadswandeling door Bremen.
Een rondleiding met gids die u meeneemt naar de hoogtepunten van het historische stadscentrum van Bremen. Veel van deze zijn geconcentreerd op het marktplein, het middelpunt van de stad en ongetwijfeld een van de mooiste pleinen in Duitsland. Van bijzonder belang zijn het prachtige stadhuis en het stenen beeld van Roland, die in juni 2004 gezamenlijk de status Werelderfgoed van UNESCO kregen, en het beeld van de stadsmuzikanten van Bremen uit het sprookje.
Op de route vinden we ook Böttcherstrasse, een voetgangers steegje vol traditie, waar de böttcher (kippenhokken) hun vaten maakten. De beroemdste straat van Bremen leidt van het marktplein tot de Weser en is een attractie op zich met historische gebouwen in rode baksteen afgewisseld met moderne expressionistische architectuur.
De begeleide wandeling komt ook langs de pittoreske wijk Schnoor, het oudste deel van Bremen dat nog steeds intact is. De wandelstraten, waar vroeger vissers, ambachtslieden en zeilers woonden, zijn nu de thuisbasis van heerlijke cafés, herbergen en tavernes, eersteklas restaurants en allerlei ambachten.
17.00 uur
Einde van de wandeling. De rest van de dag is ter vrije besteding.
Iedere dag geniet u in het hotel van de ontbijtservice. Deze dag is geheel ter vrije besteding. Veel plezier!
U heeft de gelegenheid om te genieten van de laatste keer ontbijtservice en om uit te checken tot 12:00 uur. U kunt uw bagage in een aparte ruimte plaatsen, om vervolgens nog de gehele ochtend en het begin van de middag te genieten van Bremen.
11.30 uur
We verzamelen bij Martinianleger op 15 minuut wandelafstand vanaf uw hotel.
Iedereen dient op tijd te zijn (bij het opstappunt Martinianleger), want we moeten gezamenlijk de rondvaartboot op en die vertrekt hier over een kwartier.
11.45 uur
Geen reis naar Bremen is compleet zonder een boottocht te maken naar de haven
langs de Schlachte Embankment. Fascinerend commentaar rechtstreeks van de kapitein (in het Duits, maar een informatieblad in het Engels is beschikbaar) houdt u onderweg bezig. Bekijk maritiem Bremen! Leer veel over haven en handel in Bremen.
13.00 uur
We meren weer aan en stappen uit. U heeft nog 1 uurtje – tot 14.00 uur vrije tijd te besteden in Bremen.
14.00 uur
We verzamelen we bij het hotel waar de touringcars en uw chauffeurs klaarstaan, zodat iedereen in kan stappen.
14.15 uur
Wanneer iedereen ingestapt is, vertrekken we huiswaarts richting Rotterdam en Poortugaal. Ook nu zullen wij rekening moeten houden met de rust- en rijtijdenwet en om deze reden zullen we een stop maken onderweg voor een afsluitend diner.
18.15 uur
Wij maken een stop in Terwolde voor een afsluitend diner, bestaande uit:
Dekselse Pannetjes:
– Stoofpot van Iers rund
( 12 uur gegaard in de oven op 65 graden)
– Kippendij met een romig ananas kerrie sausje
– Vis van de dag
Als bijgerechten worden twee soorten aardappelen, twee warme groenten,
een salade en appeltjes uit de oven met kaneel en suiker geserveerd.
Tijdens het diner zijn twee consumpties (bier, fris of wijn) inclusief. Overige consumpties zijn voor eigen rekening.
We sluiten af met een dessert inclusief koffie of thee. Deze koffie of thee
telt niet voor de twee consumpties. In totaal heeft u dus 3 consumpties.
21.00 uur
Vertrek huiswaarts
23.00 uur
Bij thuiskomst in Rotterdam en Poortugaal nemen uw chauffeurs afscheid
van uw gezelschap. Wij hopen dat u genoten heeft van deze personeelsreis!
Uw verblijf: Dorint City-Hotel Bremen
Het Dorint City-Hotel Bremen is rustig gelegen in het stadscentrum van Bremen, op 500 meter afstand van het beroemde marktplein. De kamers met airconditioning van het Dorint City-Hotel Bremen zijn voorzien van een flatscreen-tv, gratis thee en koffie en badjassen, en bieden uitzicht op de stad. In sommige kamers staat een espressomachine van Tassimo. Elke ochtend wordt een ontbijtbuffet geserveerd in het restaurant Hillmann’s Taverna, dat verschillende opties biedt. Hanzemaaltijden, lichte snacks en exotische cocktails zijn verkrijgbaar bij de bar met loungeruimte van het Hillmann’s Taverna. Verder beschikt dit hotel over een fitnessruimte, een Finse sauna en een Turks stoombad. Het Dorint City-Hotel Bremen ligt op slechts 5 minuten wandelen van het centraal station van Bremen. Bezienswaardigheden zoals de Mall of Fame en het Metropol Theater Bremen kunt u te voet eveneens in 5 minuten bereiken.
Adres hotel:
Hillmannplatz 20 Anfahrt via, Hillmannpl. 13-15, 28195 Bremen, Duitsland
Uw contactpersoon in nood:
Lucia Jusia
+316 8317 5583
De Bremer stadsmuzikanten
Deze vier sprookjesdieren horen net zo goed bij Bremen als de rivier de Weser, te vinden in de oude wijk buiten het stadhuis.
Het stadhuis en standbeeld van Roland
Het 600 jaar oude stadhuis en het Roland-standbeeld (ca. 5,5 meter hoog), opgericht in 1404, zijn de meest waardevolle culturele schatten van Bremen. Sinds 2004 worden ze door UNESCO beschermd als een stuk Werelderfgoed.
Böttcherstraße
Böttcherstraße is een straat in het historische centrum. Ca. 110 meter lang, is het beroemd om zijn ongebruikelijke architectuur, bevat restaurants en cafés, handwerkwinkels, twee musea en een beiaard bestaande uit 30 klokken.
De wijk Schnoor
Deze mooie kleine wijk dankt zijn naam aan het feit dat de vele oude gebouwen de smalle straatjes omlijnen als parels aan een touwtje (Schnur in het Duits). Nergens anders in Bremen vindt u zoveel restaurants en cafés, boetiekjes en souvenirwinkels in zo’n klein gebied als in de Schnoor, de oudste wijk van de stad.